Staff Directory

Administration

 Timothy Kane
 Principal
 Joshua Onorato
 Assistant Principal
 Christina Lamontagne
 Administrative Assistant
 Kathryn Gagnon
 Secretary
 Doris Binette
 Secretary


Faculty & Staff

 Name

 Position

 Staff Website
‚Äč
 Katherine Alexander  Speech Therapist  
 Liana Andrade  Educational Technician  
 Riley Anthony  Educational Technician  
 Courtney Babyak
 Special Education  
 Cathy Baillargeon  4th Grade  
 Sarah Baines  Educational Technician
 
 Krystian Beal  Educational Technician  
 Maggie Bodwell
 School Psychologist  
 Shea Brook  Art  
 Michele Brown  Educational Technician  
 Janice Budzik-Conley
 Technology Integrator
 
 Sandi Cadorette  Educational Technician - Title 1 Literacy
 
 Debbie Carroll  Behavior Specialist
 
 Joan Chisholm  Educational Technician  
 Andrea Conley  4th Grade  
 Patrick Conley  4th Grade  
 Rachel Cook  Special Education
 
 Jamie Cooper  Sweetser Counselor  
 Rebecca Corliss  5th Grade
 
 Iris Cornish  Custodian
 
 Bob Cote
 Custodian  
 Carla Cote
 5th Grade  
 Mary Coyne  Educational Technician  
 Nyiesha DeLima  Special Education  
 Desiree Dunn  4th Grade  
 Roxanne Durgan  Educational Technician  
 Angelito Elca  Custodian  
 Ted Freeman  Educational Technician  
 Jon Gallant
 Physical Education
 Gallant
 Libbey Gallant
 3rd Grade  Gallant
 Tracy Galante  3rd Grade  
 Dina Gikas  3rd Grade  
 John Goff  3rd Grade
 
 Tara Grady-Taylor  Special Education  
 Tayler Grenier
 3rd Grade  
 Ann-Marie Hann  Math Interventionist  
 Jill Herrick  Educational Technician  
 Margaret Hopkins  Music - Strings
 
 Barry Horn Educational Technician  
 Melissa Jacques  Speech Therapist
 
 Carey Johnson  5th Grade  Johnson
 Lindsey Judge  3rd Grade  
 George Keim  5th Grade  
 Lynn Kenneally  Educational Technician  
 Scott LaBreck  Maintenance  
 Carrie Lamothe
 Math Coach
 
 Marco Lamothe
 5th Grade  
 Sandy Lauzier  Nurse

 Denise LeBlond  Special Education Secretary
 
 Renee Libby  4th Grade  
 Ben Lyons  Educational Technician  
 Candace Malloch  3rd Grade  
 Charles Marines  4th Grade  
 Rachelle Michaud  Educational Technician - Library  
 Kathy Moody  4th Grade  
 Monica Moore
 Music - Band
 
 Tammy-Jo Moore
 Interventionist  
 Pat Moulton
 Occupational Therapy
 
 Kelly Mourmouras  Physical Therapy
 
 Tina Murphy  Educational Technician  
 Penny Older  Educational Technician  
 Lauren Olerio  Literacy Specialist  
 Nikki Paige  4th Grade  
 Danielle Pelletier  3rd Grade  
 Corey Pendleton  5th Grade  
 Lisa Penley  Special Education  
 Andy Pepin
 Custodian
 
 Diane Pepin
 Custodial Supervisor  
 Suzanne Perrino  Educational Technician  
 Mary Pinette  Educational Technician  
 Carol Powers  Special Education  
 Jennifer Rawlings  ELL  
 Ashley Rennie   5th Grade  Rennie
 Brian Rex  Music Teacher  
 Hilary Roberts  Special Education Developmental  
 Deb Robinson  Title 1 Literacy Teacher
 
 Dan Rousselle  3rd Grade  
 Charu Saxena  Extended Academics
 
  Erin Sawyer  Educational Technician   
 Jennifer Simard  Special Education  
 Kathryn Smith  Educational Technician  
 Nancy Smith  5th Grade  Smith
 Kris Stryker  Assistant Director of Technology  
 Nancy Sullivan  Educational Technician  
 Travis Taylor  5th Grade Teacher   
 Mary Thompson  Educational Technician - Library  
 Samantha Trostle  5th Grade   
 Holly Trottier  4th Grade  
 Danielle Turcotte  Social Worker  
 Nicole Walton  Interventionist
 Tricia Welch  School Counselor  
 Anne Wilkinson  Music - Strings
 
 Josh Wynne  4th Grade  

 

Website by SchoolMessenger Presence. © 2018 West Corporation. All rights reserved.